„Vyhľadanie ubytovania“ úvodná stránka
Do políčok vpíšete svoje želané údaje, zvolíte si typ ubytovacie zariadenia, buď kategóriu hotely a penzióny alebo kategóriu apartmány, chaty a priváty. Svoju voľbu potvrdíte kliknutím na slovom vyhľadať.

Vyhľadanie ubytovania na podstránke UBYTOVANIE
V tomto prípade, si zvolíte najskôr želanú kategóriu ubytovania, teda hotely a penzióny alebo kategóriu apartmány, chaty, chalupy, prázdninové domy a priváty. Ďalej kliknete na príslušný štvorec a vyplníte tabuľku so svojimi želanými údajmi. Svoju voľbu potvrdíte slovom hľadať.

Pokiaľ kliknete na podčiarknutý hrubo písaný názov ubytovacieho zariadenia, dostanete sa k bližším informáciám o tomto zariadení. Pokiaľ kliknete pod Označením na ďalší podčiarknutý text, zobrazia sa ešte podrobnejšie informácie. V tejto časti nájdete aj kalendár voľných miest. Pri kategórii hotel a penziónov je uvádzaná aj cena stravovania, po kliknutí na želaný rozsah stravovania sa cena automaticky pripočíta k cene ubytovania.

Ak kliknete na šípku vedľa obdobia, otvorí sa Vám ponuka ďalších období, želané si vyberiete len kliknutím naň. Na stránke sa automaticky zobrazia cenové podmienky a podmienky obsadenia pre zvolené obdobie.

Vyhľadanie ubytovania cez INFOCENTRUM
Najjeduchšia a najpohodlnejšia forma nájsť vhodné ubytovanie je prostredníctvom Turistického informačného centra, Letná 49, 052 01 Spišská Nová Ves. Nápíšete e-mail so želanými údajmi a odošlete na adresu: tic(at)spisskanovaves.eu

Rezervovanie ubytovania
Po vyhľadaní želaného ubytovania alebo kritérií na internetovej stránke, odošlete svoj e-mail na adresu Turistického informačného centra, Letná 49, 052 01 Spišská Nová Ves, tic(at)spisskanovaves.eu, ktoré Vám potvrdí voľnú kapacitu alebo ponúkne inú alternatívu ubytovania. Potrebné detaily k úhrade dostanete priamo od majiteľa ubytovacieho zariadenia.